مستربچ یکی از مواد پرکاربرد در صنعت است که انواع مختلفی دارد و هدف استفاده از این محصول، ایجاد تغییراتی در خواص محصول نهایی نظیر تغییر رنگ، بهبود خواص و یا کاهش قیمت تمام‌شده است. مستربچ معمولاً به‌شکل دانه‌ای ساخته می‌شود (گرانول) و ابعاد کوچکی دارد. از مستربچ برای تغییر ویژگی‌ها و خواص پلاستیک در جهت مثبت استفاده می‌شود و کمک بسیاری به استحکام بیشتر پلاستیک می‌کند. در این صفحه به بررسی ویژگی‌های این محصول می‌پردازیم. برای خرید و استعلام قیمت مستربچ، می‌توانید با شماره‌های 56572878 021 و 56572879 021 تماس بگیرید.

اجزای تشکیل‌دهنده مستربچ

پلیمر پایه: که ماده اصلی تشکیل‌دهنده مستربچ است. در ساخت مستربچ از پلیمرهای پلی‌اتیلن، پلی‌پروپیلن، پلی‌استایرن، اتیلن وینیل استات و پلیمرهای آلکیدی و… استفاده می‌شود. نکته مهم این است که باید پلیمر مستربچ با پلیمر پلاستیک یکسان باشد.

مواد افزودنی: که برای تغییر خواص‌پلیمر و ایده‌آل کردن آن، از مواد افزودنی متنوعی استفاده می‌شود. این مواد می‌توانند پلیمر را به رنگ مناسب درآورند و یا ویژگی‌های دیگری به آن اضافه کنند.

عامل سازگارکننده: که برای تثبیت اثر مواد افزودنی از عامل سازگار کننده استفاده می‌شود. عامل سازگار کننده می‌تواند رنگ افزوده شده را تثبیت کرده و یکنواختی پلیمر را افزایش دهد.

ویژگی‌های یک مستربچ مرغوب چیست؟

کیفیت پلاستیکی که در ساخت آن مستربچ به‌کار رفته، به کیفیت خود مستربچ وابسته است. به همین دلیل خرید مستربچ مرغوب اهمیت زیادی دارد. مستربچ مرغوب غلظت یکنواخت و به‌اندازه‌ای دارد، درصد رطوبت آن به‌اندازه است و میزان مواد تشکیل‌دهنده آن با‌هم متناسب است. البته بهتر است برای خرید مستربچ مرغوب با کسی‌که در این زمینه آگاهی دارد مشورت کنید.

انواع مستربچ

 • مستربچ مشکی: این مستربچ از پنجاه درصد افزودنی مشکی ساخته شده و به‌عنوان رنگ‌دانه سیاه و محافظت در برابر اشعه فرابنفش استفاده می‌شود.
 • مستربچ رنگی: این مستربچ‌ها رنگی هستند و در ساخت بطری و عایق‌کاری کابل‌های برق به‌شکل گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • مستربچ سفید: مستربچ سفید یکی از پرکاربردترین انواع مستربچ‌هاست که در تولید محصولات پلاستیکی با رنگ سفید و شفاف به کار می‌رود. از مهمترین انواع مستربچ سفید، می توان به مستربچ سفید صدفی و سفید یخچالی اشاره کرد.
 • مستربچ افزودنی: این مستربچ‌ها می‌توانند ویژگی‌های مختلفی را به‌پلاستیک اضافه کنند. می‌توانند استحکام پلاستیک را افزایش دهند و یا وزن نهایی پلاستیک را پایین بیاورند. از انواع مستربچ افزودنی می‌توان به مستربچ‌های زیر اشاره کرد:
  • مستربچ UV
  • مستربچ آنتی استاتیک
  • مستربچ ضد حریق
  • مستربچ ضد رسوب
  • مستربچ ضد میکروب
  • مستربچ ضد لغزش
  • مستربچ ضد سایش

قیمت مستربچ

قیمت مستربچ به عوامل مختلفی وابسته هست. مرغوبیت مواد بکار رفته، کارخانه سازنده و قیمت ارز از عواملی هستند که می‌توانند بر روی قیمت مستربچ تأثیرگذار باشند. به‌دلیل اینکه عوامل مؤثر در‌قیمت مستربچ مخصوصاً قیمت ارز و مواد اولیه، نوسان دارند و ارائه لیست قیمت مستربچ ممکن نیست و اگر‌هم باشد قیمت‌های آن به‌مرور تغییر می‌کند. شما می‌توانید برای استعلام قیمت مستربچ و کسب اطلاعات بیشتر درباره خرید و فروش مستربچ درجه یک با ما تماس بگیرید.

خرید و فروش مستربچ

مشتریان اصلی مستربچ، تولیدکنندگان انواع پلاستیک هستند که می‌خواهند برای کاهش هزینه‌ها و به‌دست‌آوردن پلاستیک مطلوب با ویژگی‌های مورد انتظار از مستربچ استفاده می‌کنند. این خریداران همواره به دنبال خرید محصولی مرغوب هستند زیرا مرغوبیت مستربچ مستقیماً در کیفیت پلاستیک نهایی تأثیر می‌گذارد.

فروشنده اصلی مستربچ تولیدکنندگان آن هستند و خرید و فروش عمده مستربچ معمولاً بین تولیدکنندگان پلاستیک و تولید‌کننده مستربچ جریان دارد. تولید‌کننده مستربچ سعی می‌کند با افزایش مداوم کیفیت محصول، مشتریانش را راضی نگه دارد و بخشی از خرید و فروش مستربچ درجه یک باشد.

تولیدکنندگان عزیز می‌توانند برای خرید و استعلام قیمت انواع مستربچ از شرکت پایون پلیمر، با شماره‌های 56572878 021 و 56572879 021 تماس بگیرند.

دسته‌بندی محصولات

سوالات متداول

مستربچ چیست؟

مستربچ یکی از محصولات پلیمری است که کاربرد فراوانی در تولید مواد مختلف دارد و معمولا از سه جز پلیمر پایه، افزودنی و سازگارکننده تشکیل می شود

مستربچ ها چه انواعی دارند؟

مستربچ تنوع فراوانی دارند. ولی به طور کلی به چهار دسته اصلی مستربچ رنگی، مستربچ سفید، مستربچ مشکلی و مستربچ افزودنی تقسیم می شوند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست