1. پایون پلیمر
 2. »
 3. مستربچ سفید

مستربچ سفید یکی از محصولاتی است که در صنعت (به خصوص صنعت پلیمر و پلاستیک) کاربرد زیادی دارد. از مستربچ سفید برای رنگ‌کردن و سفیدکردن پلاستیک‌ها و لاستیک‌های مختلف استفاده می‌شود. این محصول، به جز سفید کدن پلاستیک‌ها خواص دیگری نظیر آنتی-استاتیک و آنتی اکسیدان بودن هم در محصول ایجاد می‌کند. به همین دلیل کاربرد زیادی در صنعت پلاستیک دارد. خرید مستربچ سفید، به دلیل تنوع این محصول و نوسانات قیمت آن در بازار ایران، پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. قیمت مستربچ سفید به دلیل نوسانات ارز و قیمت‌های جهانی دائما در حال تغییر است. در ادامه به معرفی انواع مختلف این محصول و نکاتی برای خرید مستربچ سفید خواهیم پرداخت.

کاربردهای مستربچ سفید

از مستربچ سفید که ماده پلیمری پرکاربرد و محبوبی است برای ایجاد رنگ روشن در پلاستیک‌ها استفاده می‌شود. این ماده پلیمری دارای ترکیبات تیتانیوم دی‌اکسید است. در واقع این تیتانیوم دی‌اکسید است که میزان شفافیت سطح محصولات موردنظر را مشخص می‌کند و قادر است به میزان 20% تا 75% در ترکیبات استفاده شود.

با افزودن این ماده پلیمری می‌توانید به محصولات پلاستیکی به رنگ سفید و مات که در برابر اشعه‌های UV و تغییرات آب‌وهوایی مقاوم است، دست پیدا کنید.

استعلام قیمت و خرید مستربچ سفید

استعلام قیمت و خرید مستربچ سفید

مزایای مستربچ سفید

مزایای استفاده از مستربچ سفید در مواد پلاستیکی به شرح زیر است:

 • محافظت از تولید مواد پلاستیکی در برابر اشعه ماورا
 • افزایش مقاومت محصول در برابر درجه حرارت
 • ضد فیبریلاسیون برای گونی‌های تولید شده با مستربچ
 •  افزودن تیرگی یا روشنی در محصول نهایی که وابسته به میزان به‌کاربردن مستربچ در آن است.
 • در مواد پلیمری که از مستربچ سفید در ترکیباتش استفاده شده است مقاومت بهتری در برابر رطوبت و نم را دارند.
 • از دود زیاد و بوی نامطبوع ناشی از دمای بالای پردازش مواد پلاستیکی جلوگیری می‌کند.
 • مستربچ برای تولید فیلم مناسب است البته برای فیلم‌هایی با ضخامت کمتر و نازک مستربچ بیشتر کاربرد دارد.

تاثیر غلظت مواد افزودنی بر خواص مستربچ سفید

از تاثیر میزان غلظت تیتانیوم دی اکسید استفاده شده در تولید مستربچ سفید نمی‌توان چشم‌پوشی کرد، میزان این ماده می‌تواند حدود  20 تا 80 درصد بر اساس کاربرد هر محصول متغیر باشد. از این ماده برای رسیدن به موادی با رنگ جذابتر استفاده می‌شود و هرچه مقدار تیتانیم دی اکسید بیشتری در مستربچ‌ها استفاده شود رنگ محصول نهایی زیباتر است. علاوه بر اینها افزایش درصد تیتانیم دی اکسید علاوه بر رنگ  روی  پوشش‌دهی بهتر رنگ روی محصولات نیز موثر می‌باشد. با تغییر میزان غلظت مواد مصرف شده در تولید مستربچ سفید، امکان تولید انواع مختلفی از این ماده منحصر به فرد و پر کاربرد وجود دارد.

خرید مستربچ سفید

مستربچ در صنعت رنگ کردن مواد پلاستیک کاربرد زیادی دارد به همین علت باید در خرید این ماده پلیمری دقت لازم را داشته باشید.

معیارهای مهم در خرید مستربچ سفید به شرح زیر است:

 • پخش‌شوندگی بالا
 • ضریب تأثیر
 • غلظت بالا رنگ‌دانه سفید
 • انتخاب فروشگاه مورد اطمینان و منصف

شرکت‌های پلیمری زیادی در سطح کشورمان مشغول به فروش مستربچ سفید هستند که انتخاب بین این شرکت‌ها برای خرید مستربچ باکیفیت و قیمت مناسب بسیار مهم است. اگر شما نمی‌توانید از کیفیت مستربچ و یا انتخاب فروشگاه موردنظر خود اطمینان حاصل کنید بهتر است در این زمینه از یک مشاور در این حوزه کمک بگیرید.

قیمت مستربچ سفید

عوامل مختلفی بر تعیین قیمت مستربچ سفید به شرح زیر تأثیرگذار است:

مهم‌ترین عامل در قیمت مواد اولیه استفاده‌شده در تولید این نوع محصول است. گرانول مستربچ سفید از ماده اولیه و ترکیب آن با تیتان (تیتانیوم) تولید و ساخته می‌شود که در دو حالت این تغییر قیمت ممکن است. اول به قیمت تمام‌شده برای هرکدام از مواد نام‌برده‌شده بستگی دارد و سپس به میزان استفاده هرکدام از آن‌ها در ساخت این محصول بستگی دارد پس قیمت آن به دو فاکتور قیمت تمام شده و میزان استفاده بستگی دارد و متغیر است.

از دیگر عوامل تأثیرگذار بر قیمت این محصول، می‌توان به‌تمامی مراحل تا رسیدن این مستربچ به حالت قابل‌استفاده اشاره کرد. از هزینه‌های حمل‌ونقل و جابه‌جایی گرفته تا دستگاه‌های مخصوصی که در هر کارخانه برای تولید مستربچ سفید وجود دارد.

داخلی و خارجی بودن مواد اولیه، میزان مرغوبیت مستربچ سفید و ترکیبات استفاده شده در آن می‌تواند در قیمت مستربچ‌های سفید تأثیرگذار بوده و قیمت آن را دچار نوسان کند.

استعلام قیمت و خرید مستربچ سفید

مستربچ سفید، ماده‌ای پلیمری برای رنگ کردن و آنتی‌اکسیدان کردن محصولات پلاستیکی به کار می‌رود. در این مقاله نکاتی برای خرید مستربچ سفید برایتان بیان کردیم. در خرید مستربچ سفید باید به فروشگاهی که از آن خرید می‌کنید توجه خاصی داشته باشید تا بتوانید مرغوب‌ترین و بهترین مستربچ را با قیمت مناسب خریداری کنید. تولیدکنندگان عزیز می‌توانند برای خرید انواع مستربچ سفید و استعلام قیمت این محصول با شماره‌های  56572878-021 و 56572879-021 تماس بگیرند.

سوالات متداول

بیشترین کاربرد مستربچ سفید چیست؟

از مستربچ سفید که ماده پلیمری پرکاربرد و محبوبی است برای ایجاد رنگ روشن در پلاستیک‌ها استفاده می‌شود.

معیارهای مهم در انتخاب و خرید مستربچ سفید چیست؟
 • پخش‌شوندگی بالا
 • ضریب تأثیر
 • غلظت بالا رنگ‌دانه سفید
 • انتخاب فروشگاه مورد اطمینان و منصف
عوامل موثر در قیمت مستربچ سفید چیست؟

مهم‌ترین عامل در قیمت مواد اولیه استفاده‌شده در تولید این نوع محصول است. گرانول مستربچ سفید از ماده اولیه و ترکیب آن با تیتان (تیتانیوم) تولید و ساخته می‌شود که در دو حالت این تغییر قیمت ممکن است.

فهرست