1. پایون پلیمر
 2. »
 3. مستربچ رنگی

مستربچ رنگی، شاید یکی از پرکاربردترین مواد اولیه پلیمری باشد که با هدف ایجاد رنگ در محصولات پلاستیکی بی‌رنگ، به ماده پلیمری پایه هنگام تولید محصولات پلاستیکی افزوده می‌شود. البته تنها هدف از افزودن مستربچ رنگی، ایجاد رنگ نیست و بهبود خواص فیزیکی و شیمیایی نیز یکی دیگر از کاربردهای این محصول است؛ ولی همانطور که از اسم این محصول پیداست، هدف اصلی ایجاد رنگ است. اما برای خرید مستربچ رنگی باید به چه نکاتی توجه کرد و چه مواردی را درباره قیمت این محصول باید مدنظر قرار داد؟ در ادامه قصد داریم به عنوان یکی از تولیدکنندگان مستربچ رنگی، درباره نحوه خرید و قیمت مستربچ رنگی صحبت کنیم.

خرید مستربچ رنگی

اگر نیاز دارید که برای رنگ‌کردن پلاستیک‌های تولیدی خود از یک تولیدکننده یا نمایندگی فروش مستربچ رنگی، این ماده اولیه را تهیه کنید؛ بهتر است نکات مهم در خرید این متریال را در نظر داشته باشید، تا بتوانید بهترین خرید با بهترین کیفیت را برای خود رقم بزنید. در ادامه‌ی این بند قصد داریم تا به بررسی این نکات مهم و کاربردی بپردازیم.

ویژگی‌های مستربچ رنگی

برای خرید مستربچ رنگی لازم است که نوع محصولی که قرار است تولید کنید را به عنوان مهم‌ترین عامل در نظر بگیرید. برای مثال اگر قرار است لوازم التحریر پلاستیکی، وسایل و ظروف آشپزخانه، روکش کابل و سیم را تولید کنید باید از مستربچ‌هایی با پایه پلی اتیلن استفاده کنید. اگر نیاز به خواص مکانیکی یا فیزیکی خاصی در محصول دارید، بهتر است از افزودنی یا همان مستربچ افزودنی استفاده کنید.

استعلام قیمت و خرید مستربچ رنگی

بهتر است مواد اولیه خود را از یک نمایندگی فروش مستربچ رنگی معتبر تهیه کنید. با توجه به موارد گفته شده، شما نیاز به خرید مداوم مستربچ و گرانول دارید. در نتیجه با انتخاب یک شرکت معتبر می‌توانید بسیار موفق‌تر عمل کنید و مستربچ خود را سفارش داده و بدون دردسر در کمترین زمان تحویل بگیرید.

نکات قابل توجه در خرید مستربچ رنگی

یکی از نکاتی که هنگام خرید مستربچ رنگی باید به آن توجه کنید، محصول تولیدی یا همان پایه مستربچ است. بسیاری از افراد و کارشناسان معتقدند که پایه مستربچ باید با محصولی که تولید می‌شود همخوانی داشته باشد. توجه داشته باشید که این موضوع فقط در کامپاند صادق است و در مستربچ از اهمیت چندانی برخوردار نیست. با این حال اگر شما هم از آن دسته تولیدکنندگانی هستید که این موضوع برایتان بسیار مهم است، بهتر است قبل از هرگونه خرید با کارشناسان نمایندگی مربوطه ارتباط برقرار کنید تا از جنس پایه مطمئن شود.

استعلام قیمت و خرید مستربچ رنگی

کاربرد مستربچ رنگی

کاربرد مستربچ‌‌های رنگی انواع مختلفی دارد که هر کدام از خریداران مستربچ رنگی با توجه به نیاز خود این محصولات را انتخاب می‌کنند. مستربچ‌های رنگی دارای سه کاربرد بسیار مهم است که شامل: تولید رنگ، کاهش قیمت تمام شده و بهبود خواص محصولات است.

از دیگر کاربردهای مستربچ رنگی به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

  • خودروسازی: از مستربچ‌های رنگی در بخش‌های مختلفی از ماشین چه قسمت داخلی و چه قسمت خارجی مورداستفاده قرار می‌گیرد.
  • نساجی: امروزه الیاف‌ها کاربرد زیادی در زندگی مدرن دارند. از مستربچ رنگی برای ایجاد طیف گسترده‌ای از رنگ‌های با کیفیت  می‌توان استفاده کرد و چون  این الیاف‌ها باید حاوی رنگدانه‌هایی با مقاومت در برابر نور و قابلیت مقاومت در برابر هوا و پراکندگی زیاد باشند تا از پارگی پارچه جلوگیری شود، وجود مستربچ رنگی این کیفیت را تضمین می‌کند.
  • الکترونیک: متنوع بودن در طراحی و رنگ‌دهی برای کالاهای الکترونیکی امری ضروری می‌باشد که مستربچ‌های رنگی برای ایجاد این تنوع رنگ در اکثر محصولات الکترونیکی به کار برده می‌شوند.
 • اسباب بازی: امروزه مستربچ‌های رنگی با استفاده از چندین وسیله از منسوجات، خودرو، بسته بندی، ساخت‌و‌ساز، الکترونیکی و برقی و غیره در صنایع و مشاغل مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • بسته بندی: مستربچ های رنگی برای تعداد زیادی از محصولاتی که نیاز به بسته‌بندی دارند مانند بسته بندی غذا و… استفاده می‌شود.

قیمت مستربچ رنگی

هنگامی که قصد دارید به خرید مستربچ رنگی بپردازید، مهم‌ترین عامل، توجه به قیمت آن است. عوامل بسیار زیادی در تعیین قیمت مستربچ رنگی اثر گذار هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به پیگمنت اشاره کرد. میزان یا درصد پیگمنتی که از آن استفاده شده و همچنین نوع و کشور سازنده آن، تاثیر گذار‌ترین عامل بر قیمت پیگمنت به شمار می‌رود. شما می‌توانید جهت استعلام قیمت روزانه از شرکت پایون پلیمر، به سایت ما مراجعه کنید.

فروش مستربچ رنگی

در این مطلب سعی بر آن داشتیم تا به عنوان یک تامین‌کننده معتبر مستربچ رنگی، شما را با نکات مهم قبل و هنگام خرید مستربچ آشنا سازیم. توجه کنید که به علت نوسانات قیمت در بازار، نمی‌توان مبلغ معینی برای مستربچ تعیین کرد. جهت خرید و استعلام قیمت مستربچ رنگی می‌توانید با شماره‌های  56572878-021 و 56572879-021 تماس بگیرید.

سوالات متداول

بیشترین کاربرد مستربچ رنگی در چیست؟

مستربچ رنگی، شاید یکی از پرکاربردترین مواد اولیه پلیمری باشد که با هدف ایجاد رنگ در محصولات پلاستیکی بی‌رنگ، به ماده پلیمری پایه هنگام تولید محصولات پلاستیکی افزوده می‌شود.

قبل از خرید مستربچ رنگی باید به چه نکاتی توجه کرد؟

یکی از نکاتی که هنگام خرید مستربچ رنگی باید به آن توجه کنید، محصول تولیدی یا همان پایه مستربچ است. بسیاری از افراد و کارشناسان معتقدند که پایه مستربچ باید با محصولی که تولید می‌شود همخوانی داشته باشد. توجه داشته باشید که این موضوع فقط در کامپاند صادق است و در مستربچ از اهمیت چندانی برخوردار نیست.

از مهم‌ترین کاربردهای مستربچ رنگی چیست؟
 • خودروسازی
 • نساجی
 • الکترونیک
 • اسباب‌باری
 • بسته‌بندی
فهرست