1. پایون پلیمر
 2. »
 3. کامپاند

خرید کامپاند

امروزه کاربرد محصولات پلیمری در صنایع مختلف جایگاه ویژه‌ای دارد و می‌توان ردپای آن‌ها را در خودروسازی، پوشاک، پلاستیک‌سازی و بسیاری دیگر ملاحظه کرد. کاربرد این نوع مواد آن‌قدر زیاد شده که می‌توان آن‌ها را بخش جدانشدنی صنعت دانست اما در میان آن‌ها برخی مواد اهمیت ویژه‌ای دارند. اگر از کارشناسان حوزه پلیمر بپرسید که کامپاند چیست احتمالا برای آن‌ها سوال عجیبی خواهد بود! دلیل این موضوع اهمیت بالای آن به‌عنوان پایه پلیمری یا مواد اولیه است و کارشناسان این حوزه آشنایی زیادی با این ماده و اهمیت آن دارند.

پلیمرها کاربرد و محصولات بی‌شماری دارند که یکی از آن‌ها کامپاند است. این ماده در صنایع مختلف به‌عنوان یک ماده افزودنی یا ماده اولیه استفاده می‌شود و در هر استفاده هم هدف مشخصی وجود دارد. هر صنعت باتوجه‌به نیازی که دارد از این ترکیب پلیمری استفاده می‌کند که علاوه بر کیفیت و دوام بالا، قیمت مناسبی هم دارند و می‌توانند جایگزین مواد زیادی شوند.

موارد استفاده و کاربرد کامپاند

 اگر به خود مواد پلیمری نوعی مواد افزودنی اضافه کنیم تا با این کار پایه پلیمری را از نظر ساختار اصطلاح و تقویت کنیم درواقع یک کامپاند پلیمری ساخته‌ایم. در واقع هدف از ساخت چنین ماده‌ای بالابردن استحکام است اما ترکیب به‌دست‌آمده می‌تواند کاربردهای زیادی داشته باشد و پایه مواد دیگر باشد. به زبان ساده، این ماده پلیمری است که یک ماده دیگر به آن اضافه شده است.

ترکیب به‌دست‌آمده آن‌قدر کاربرد دارد که از آن به‌عنوان یک ماده اولیه یاد می‌شود یعنی اگرچه خود آن محصول یک فرایند است اما برای صنایع زیادی نقش ماده اولیه را دارد. کامپاند در تعریف دیگر محصول فرایند افزودن رنگ‌دانه به مواد پلیمری است و مهم‌ترین کاربردهای آن عبارت‌اند از:

 • افزایش مقاومت
 • آماده‌سازی ماده اولیه
 • استفاده به‌عنوان پایه پلیمری در مواد دیگر
 • استفاده به‌عنوان ماده افزودنی

انواع کامپاند

کاربرد ترکیبات پلیمری و به‌ویژه کامپاند بسیار وسیع است اما می‌توان مهم‌ترین آن را صنایع خودروسازی دانست. شرکت‌های پیشرو از این ماده برای ساخت قطعات داخلی اتاق خودرو، قسمت‌های خارجی و قطعات تشکیل‌دهنده موتور استفاده می‌کنند. البته این به این معنی نیست که صنایع دیگر از آن بی‌نیاز هستند زیرا همان‌طور که گفته شد، کامپاند محدود به صنعت خاصی نیست و می‌تواند استفاده زیادی داشته باشد.

دو نوع معروف و پرمصرف که در صنایع مختلف استفاده می‌شوند و محصولات بسیار زیادی از آن‌ها به دست می‌آید، کامپاند پلی‌اتیلن و کامپاند پلی‌پروپیلن است. هرکدام از این مواد کاربرد به‌خصوص خود را دارند اما فرایند تهیه آن‌ها تا حد زیادی شبیه به یکدیگر و تنها تفاوت در مواد استفاده شده است.

قیمت انواع کامپاند

 کامپاند پلی‌اتیلن

این ماده به طور معمول در ساخت لوله‌های آبیاری استفاده می‌شود زیرا ترکیب به‌دست‌آمده علاوه بر اینکه مقاومت بالایی دارد، انعطاف آن نیز تا حد قابل قبولی است. تهیه این محصول باعث می‌شود پلیمری که در برابر اشعه فرابنفش آفتاب مقاومت چندانی ندارد، با افزودن درصدی از مواد دیگر به یک محصول بادوام تبدیل شود. همچنین در ساخت مخازن آب هم می‌توان از آن‌ها استفاده کرد زیرا به‌خوبی تحمل تابش اشعه خورشید و تا حد قابل قبولی ضربه را دارند و با انعطافی که دارند، در برابر فشار آب مشکلی ندارند.

کامپاند پلی پروپیلن

استحکام این نوع در برابر رقیب خود بالاتر است و در برابر انواع خوردگی شیمیایی ناشی از اسیدها و حلال‌ها مقاوم است. این محصول به نسبت پلی‌اتیلن انعطاف کمتر اما استحکام بیشتری دارد. همچنین تهیه این محصول ساده‌تر است اما معمولا هزینه تمام شده بالاتری دارد. از این مواد به دلیل سازگاری بالایی که به‌عنوان پایه یا افزودنی پلیمری دارد، در ساخت باتری خودرو، ظروف یکبار مصرف، لوله، خودروسازی و صنایع بسیار دیگری استفاده می‌شود.

مقایسه انواع کامپاند

در توضیحات زیر به مقایسه انواع کامپاند پرداخته‌ایم:

 • پلی‌اتیلن زیست‌پذیرتر است یعنی بعد از مدتی تجزیه شده و از بین می‌رود بدون آنکه آسیبی برای محیط‌زیست داشته باشد.
 • نقطه ذوب پروپیلن بالاتر است و در موادی که استحکام بیشتر نیاز است به کار می‌رود.
 • مقاومت پلی‌پروپیلن به‌صورت کلی در برابر ضرب و خوردگی‌های شیمیایی بالاتر است.
 • انعطاف پلی‌اتیلن بیشتر است.

خرید و قیمت کامپاند

پاسخ به این سوال که ما به عنوان تولید کننده به چه کامپاندی نیاز داریم، اصلا ساده نیست زیرا شاید بدانید کامپاند چیست اما اینکه چه نوعی و به چه مقدار باید استفاده شود به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. اول از هر چیز باید نیاز سازمان و در دیدگاه بزرگتر صنعت خود را بشناسید. این مواد پلیمری انواع مختلفی دارند و هرکدام می‌توانند در یک صنعت بکار گرفته شوند و استفاده یا عدم استفاده از آن باید با درنظرگرفتن شرایط صنعتی که در آن فعالیت می‌کنید نیز باشد. اکنون سوال مهم دیگری هم وجود دارد که آیا مواد جایگزین وجود دارد؟

پاسخ به این سوال هم به‌سادگی ممکن نیست زیرا در بعضی صنایع و بعضی ترکیبات امکان جایگزین‌کردن وجود دارد و شاید حتی ترکیب حاصل بهتر باشد. از طرف دیگر کامپاند جایگاه ویژه‌ای در صنایع پیدا کرده و به دلیل قیمت مناسب و کاربردهای فراوان به‌راحتی قابل جایگزینی نیست. به همین دلیل توصیه می‌شود اگر نمی‌دانید که راهکار مناسب شما در این ماده پلیمری وجود دارد یا خیر با ما تماس بگیرید. ابتدا لازم است نیاز خود را به‌دقت توضیح دهید تا کارشناسان ما هم بتوانند با دقت شما را راهنمایی کنند و محصول موردنیاز را در اختیار شما بگذارند.

تولیدکنندگان برای خرید کامپاند مناسب باید به چه نکاتی توجه کنند؟

در مطالب قبلی درمورد دغدغه‌ تولیدکنندگان در زمان خرید کامپاند به بحث پرداختیم. از جمله سوالات تولیدکنندگان در خصوص خرید کامپاند مناسب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آیا قیمت کامپاندی که خریداری کرده‌ام منصفانه بوده‌است یا خیر؟
 • آیا کامپاندی که خریداری کرده‌ام برای محصولی که تولید خواهم کرد کاربردی است؟
 • چه زمانی باید به خرید مواد اولیه مورد نظرم اقدام کنم؟
 • برای خرید کامپاند مناسب باید به کجا و با چه قیمتی مراجعه کنم؟

سوالات بالا به قدری ذهن تولیدکنندگان را به خود مشغول می‌کند که به دغدغه همیشگی آنان قبل از تولید محصول موردنظرشان تبدیل شده است و به همین علت نیز لازم دیدیم که با ذکر نکات مهم هنگام خرید کامپاند  تمامی سوالات تولیدکنندگان را رفع کینم.

کامپاند چیست و قیمت انواع کامپاند

پاسخ به اینکه کامپاند چیست ساده است اما قیمت‌گذاری روی این محصول به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. در ابتدا هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم تولید در نظر گرفته می‌شود و پس از آن کیفیت، شرایط بازار و خلوص ترکیب و عوامل بسیار دیگری قیمت یک محصول را تعیین می‌کنند.

مجموعه ما نیز تلاش می‌کند به‌گونه‌ای منصفانه قیمت‌گذاری کند تا هم رضایت مشتریان عزیز به دست آید و هم فاکتورهای تاثیرگذار در قیمت لحاظ شود. برای اطلاع از جدیدترین تغییرات و قیمت کامپاند و محصولات دیگر با ما تماس بگیرید تا تیم ما شما را راهنمایی کند.

قیمت کامپاند

قیمت کامپاند، به این دلیل که یکی از محصولات بسیار کاربردی در صنایع پلاستیک است  و در بخش‌های زیاد و مختلفی از این صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد برای تولیدکنندگان بسیار حائز اهیمت است و این اهمیت بسیار زیاد موجب شده تا خرید کامپاند با قیمت مقرون به صرفه و با کیفیت به دغدغه‌ای بسیار مهم و جدی برای این عزیزان تبدیل شود.

چرا مجموعه ما

ما این افتخار را داریم که با داشتن تیمی توانا و آگاه نسبت به ترکیبات، کاربردها و نیازسنجی، شما را به بهترین شکل برای خرید راهنمایی کنیم. همچنین کارشناسان ما به‌خوبی از شرایط بازار این محصول، تحریم‌ها و مشکلات پرداخت، محصولات رقیب یا جایگزین و روش‌های تامین مواد اولیه آگاه هستند تا رضایت شما به دست آید.

برای خرید و استعلام قیمت کامپاند، می‌توانید با شماره‌های 56572878 021 و 56572879 021 تماس بگیرید.

سوالات متداول

کاربرد اصلی کامپاند در محصولات پلیمری چیست؟
 • افزایش مقاومت
 • آماده‌سازی ماده اولیه
 • استفاده به‌عنوان پایه پلیمری در مواد دیگر
 • استفاده به‌عنوان ماده افزودنی
از معروف‌ترین انواع کامپاند چیست؟

دو نوع معروف و پرمصرف کامپاند، کامپاند پلی‌اتیلن و کامپاند پلی‌پروپیلن است.

قیمت کامپاند چند است؟

قیمت‌گذاری روی این محصول به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. در ابتدا هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم تولید در نظر گرفته می‌شود و پس از آن کیفیت، شرایط بازار و خلوص ترکیب و عوامل بسیار دیگری قیمت کامپاند را تعیین می‌کنند.

فهرست